Publikováno

Mám tě rád, sestřičko

Po úspěchu knížky Mám tě ráda se Astrid Desbordes a Pauline Martin vracejí, aby nám povyprávěly, co je nového u malého Adámka. Už není jedináček, narodila se mu totiž sestřička!

„Jednoho dne mi rodiče prozradili, že budu mít sestřičku. I když si vůbec nevzpomínám, že bych si o ni někdy říkal, měl jsem radost,“ okomentuje vtipně událost Adam hned v úvodu knížky. Ostatně osvěžující tón, dojemná naivita a humor jsou vlastní celému textu, který se rozhodla Astrid Desbordes pojmout jako upřímný a nekomplikovaný monolog malého chlapce, který si pokládá přesně ty samé otázky jako většina dětí, které očekávají sestřičku nebo bratříčka: Kde bydlí miminko předtím než mamince vyroste bříško? Čemu se taková setřička vůbec podobá? Proč zabírá doma tak malé miminko tolik místa?

Snad by se dalo říct, že všichni starší sourozenci dříve či později ocení fakt, že sestřičky a bratříčkové rostou a nakonec se s nimi dá docela dobře hrát. I z Adámkovi sestřičky se stává dokonalý parťák pro všechny možné hry, ale jen do chvíle, než bráchovi rozboří hrad z kostek. Chvilková sourozenecká válka, ale nemůže ohrozit spřízněnost duší, spiklenectví ani něžnost, která by se neměla nikdy vytratit ze sourozeneckého vztahu. Vždyť je tolik her, které je lepší hrát ve dvou!

Ilustrace Pauline Martin jsou opět uhlazené, elegantní až minimalistické a perfetně tak drží linku s textem Astrid Desbordes, která promlouvá ústy malého Adama jasně a přímo jak k dětem, tak k dospělým: „I když je sestřička malinká, někdy zabírá trochu moc místa. I toho mého. Ale maminka mi řekla, že v jejím i tátově srdci bude vždycky dost místa pro mě i pro sestřičku.“ Toto ujištění mu dodává dostatek sebevědomí tolik potřebného k tomu, aby se z něj stal nejlepší kamarád a ochránce: „To co mám na své sestřičce nejradší, je to, že můžu být její velký brácha.“

Knihu můžete koupit v našem e-shopu a doporučujeme ji všem dětem od tří let, které mají nebo budou mít bratříčka nebo sestřičku, ale nejenom jim. Mám tě rád, sestřičko je knížka o základních lidských potřebách: milovat a být milován.